Rewanż Rosjan

Polscy siatkarze przegrali z Rosją 1:3 w towarzyskim meczu rozegranym w Twardogórze. Dla podopiecznych Andrea Anastasiego był to ostatni sprawdzian przed rozgrywkami Ligi Światowej.
W piątek, w debiucie Anastasiego w roli selekcjonera naszej kadry, Biało-Czerwoni wygrali po niezwykle dramatycznym i wyrównanym widowisku 3:1. Rozegrany dzień później rewanż przebiegł według podobnego scenariusza, z tym że lepsi okazali się Rosjanie. Od początku siatkarze walczyli o każdy punkt, a żadnej ze stron nie udawało się zdobyć większej przewagi. Być może Polacy znów cieszyliby się ze zwycięstwa, gdyby przechylili na swoją korzyść kluczowy, trzeci set. Długo w nim prowadzili, przed drugą przerwą techniczną 16:14, ale w końcówce popełnili więcej błędów, co Rosjanie wykorzystali. Z kolei w czwartej odsłonie goście wygrywali już 16:11, ale pogoń naszych pozwoliła im prawie wyrównać (18:19). Niestety, tylko "prawie". - Oba mecze były podobne, oba bardzo trudne. Jedyną rzeczą, która w grze mojego zespołu mi się bardzo nie podobała, była zagrywka z wyskoku. Cieszę się, że drużyna się nie poddaje i walczy do samego końca. Szkoda przegranej, ale wynik nie był tu najważniejszy. Pracujemy ze sobą dopiero od trzech tygodni, próbujemy nowych rozwiązań, zawodnicy się zgrywają - powiedział włoski selekcjoner.
Polska - Rosja 1:3 (23:25, 25:23, 23:25, 22:25). Piotr Nowakowski, Grzegorz Kosok, Bartosz Kurek, Zbigniew Bartman, Michał Ruciak, Łukasz Żygadło, Paweł Zatorski (libero) oraz Paweł Woicki, Jakub Jarosz, Michał Bąkiewicz.