Medale sztangistów i dżudoków

Dwa brązowe medale zdobyli polscy sztangiści w ostatnim dniu rozgrywanych w Bukareszcie mistrzostw Europy młodzieżowców i juniorów.
Na trzecim stopniu podium stanęli Paweł Jurecki (Tarpan Mrocza) oraz Arkadiusz Michalski (Górnik Polkowice). W wadze ciężkiej juniorów (do 105 kg) Jurecki uzyskał w dwuboju 348 kg (163+185). Wyprzedzili go Łotysz Arturs Plesnieks - 372 (165+207), i Ukrainiec Ołeksandr Tkaczenko - 358 (157+201). W tej samej kategorii wśród młodzieżowców Michalski osiągnął 369 kg (160+209). Wygrał Rosjanin Jurij Tegajew - 380 kg (172+208), przed Gruzinem Dawidem Gogią - 379 (172+207). W stolicy Rumunii Biało-Czerwoni zdobyli łącznie osiem medali: jeden złoty, trzy srebrne i cztery brązowe. Ten najcenniejszy wywalczyła Marzena Karpińska (Znicz Biłgoraj) w kategorii 53 kg zawodniczek do lat 23. Natomiast w belgijskim Lommel odbywają się mistrzostwa Europy juniorek w dżudo. Reprezentantka Polski Halima Mohamed-Seghir (63 kg) zdobyła podczas nich brązowy medal. Zwyciężyła Francuzka Margaux Pinot. Po zwycięstwach po 10:0 nad Rosjanką Dianą Dżigaros i Szwajcarką Charlotte Schwab Mohamed-Seghir przegrała przez wskazanie sędziów z Niemką Nadją Bazynski. W walce repasażowej Polka pokonała Francuzkę Linsay Tsang Sam Moi 10:0, a w pojedynku o trzecie miejsce wygrała ze Szwedką Mia Hermansson 10:0.