Formuła 1 - Grand Prix Bahrajnu

Brazylijczyk Felipe Massa z zespołu Ferrari wygrał wczoraj Grand Prix Bahrajnu, trzecią eliminację mistrzostw świata Formuły 1. Pierwsze w sezonie punkty zdobył Robert Kubica (BMW-Sauber), który uplasował się na wysokiej, szóstej pozycji. Trzeci z kolei wyścig na podium zakończył rewelacyjny debiutant, Brytyjczyk Lewis Hamilton (McLaren-Mercedes). Podczas drugiego piątkowego tre ningu Kubica przesiadł się do rezerwowego bolidu. Podstawowy ponownie szwankował, nic dziwnego, że Polak zdecydował się na zmianę. Jak się później okazało - to była właściwa decyzja. Zarówno w sobotnich kwalifikacjach, jak i we wczorajszym wyścigu auto krakowianina spisywało się poprawnie i mógł skupić się na jak najszybszej jeździe, a nie walce ze złośliwościami rzeczy martwych. Po raz pierwszy w sezonie. Kwalifikacje Kubica zakończył na szóstym miejscu. Najlepszy był Massa, który do wczorajszego wyścigu startował z pole position. Polak wyruszył na trasę z trzeciej linii, stojąc obok Heidfelda. Tuż po starcie doszło do kraksy między Brytyjczykiem Jensonem Buttonem (Honda) i Amerykaninem Scottem Speedem (Toro Rosso). Oba bolidy stanęły na torze, wyścig przerwano na trzy rundy. Na początku doszło również do starcia (sportowego) między Kubicą a Giancarlo Fisichellą. Włoch na moment znalazł się nawet przed Polakiem, ale ten szybko odzyskał swą pozycję. I to był praktycznie jedyny emocjonujący moment z udziałem krakowianina. Wyścig tak się bowiem specyficznie ułożył, iż pewnie ulokował się na szóstym miejscu, nie mając szans na wyprzedzenie kogokolwiek i z ogromną przewagą nad kolejnym zawodnikiem. Przez większą część dystansu jechał zatem sam swoim rytmem. Na szczęście nie miał żadnych problemów z bolidem, minął zatem metę jako szósty, zdobywając pierwsze w sezonie punkty. Wygrał - niezagrożony - Massa. Brazylijczyk wyprzedził Hamiltona oraz kolegę z zespołu, Fina Kimiego Raikkonena z Ferrari. Hamilton dzięki temu zapisał się w historii, został bowiem pierwszym debiutantem, który w pierwszych trzech wyścigach sezonu za każdym razem plasował się na podium. Pisk Wyniki: 1. Felipe Massa (Ferrari) 1: 33.27,515 godz., 2. Lewis Hamilton (McLaren-Mercedes) - strata 2,3 s, 3. Kimi Raikkonen (Ferrari) - 10,8 s, 4. Nick Heidfeld (BMW-Sauber) - 13,8 s, 5. Fernando Alonso (McLaren-Merdedes) - 14,4 s, 6. Robert Kubica (BMW-Sauber) - 45,5 s. Klasyfikacja generalna: 1. Alonso 22 pkt, 2. Raikkonen 22, 3. Hamilton 22, 4. Massa 17, 5. Heidfeld 15 ... 8. Kubica 3. "Nasz Dziennik" 2007-04-16